Неділя, 06.07.2025, 19:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Форма входу

Пошук

Календар

«  Квітень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 26

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Квітень » 10 » МУЗЕЙ СЕЛА
12:25
МУЗЕЙ СЕЛА
              

   

Музей історії села при Цибулівській загальноосвітній школі І-ІІІст.

смт. Цибулів свідоцтво №2366
Музей історії села був створений в приміщенні школи в 1984-1985рр. руками учнів і вчи телів під керівництвом директора школи Ю.М.Грушецького. На основі матеріалів по історії селища зібраних     краєзнавцем Валявіним В.М.. Музей складається з двох музейних кімнат.
В музейній кімнаті №1  представлена історія Цибулева з найдавніших часів до початку XX ст.. Тут, зокрема, знаходяться такі експонати:  зуб мамонта, що був знайдений під час будівництва школи, кам’яні знаряддя праці первісної людини, залишки кераміки Трипільської  та Черняхівської культур, що були знайдені на території селища. На стендах описані основні етапи історії селища, та видатні події, зокрема про заснування Цибулівського цукрового заводу, є оригінал документа середини XX ст.,що стосується судових справ громадян селища, дерев’яна церковна печатка. Окреме місце в експозиції займають предмети життя та побуту жителів селища, кінець  XIX першої половини ХХ ст. Це і керамічні вироби рідкого призначення (глечики, кувшини , горнятка)та сільськогосподарське знаряддя праці: жорна, веретена, ціпи, рублі, самовари. На даний момент іде процес оновлення експозиції даної музейної кімнати, зокрема виставлені зразки сорочок жіночих із домотканого  полотна кінця ХІХ початку ХХ
ст., а також зразки рушників із такого ж матеріалу цього періоду.

 

 

 

 

 В Музейній кімнаті №2  охоплено період історії селища від початку Великої Вітчизняної Війни до сьогодення. Зокрема на першому стенді містяться матеріали про героїв Радянського Союзу – уродженців с.Цибулів Дзигунського М.Я. та Пахолюка І.А. Тут розміщені їх портрети, особисті речі героїв, вирізки з газет того часу про їх подвиги, спогади односельчан про них. У вигляді невеликих діарам показані подвиги, за які вони були удостоєні високого звання.

 

 

 

 

Слідуючий стенд  присвячений бойовому шляху 294-го  артилерійського полку, що приймав безпосередньо участь у визволенні Цибулева від німецько-фашистських загарбників в січні 1944р. На цьому стенді представлені фотографії ветеранів цього полку, його бойовий шлях. У вигляді діарами показаний епізод бою за селище. Тут же знаходяться листи ветеранів 294. полку до учнів школи, їх спогади.

 

 

 

 

На стенді №3 містяться відомості про героїв Радянського Союзу, що загинули під час визволення Цибулева і були похоронені в братській могилі в центрі селища. Тут розміщені фото Героїв Радянського Союзу підполковника Бурди О.Ф, що загинув під час боїв в районі Цибулів - Івахни, та Героїв Радянського Союзу Жеребцова І.І і Тартікова С.В.,що захороненні в братській могилі.

 




На фото представлений стенд присвячений підпільному і партизанському руху на території с. Цибулева Монастирищенського району. Тут, зокрема розміщені фотографії керівника підпільної організації  Марковича Б.М. лікаря-хірурга Цибулівської лікарні, що був розстріляний гітлерівцями в грудні 1942р., фото командира  Цибулівського партизанського загону Кучеренка Н.І., що загинув в бою в літку 1943 р., фотографії підпільників і партизан - уродженців Цибулева, схеми підпільного та партизанського руху в селищі і районі,  листи-спогади учасників подій до учнів школи.

 



На окремому стенді представлені наші односельці-учасники Великої Вітчизняної Війни 1941-1945рр. Це списки із 385 учасників війни. Тут знаходяться бойові нагороди, документи та особисті речі наших односельців ветеранів війни

 

Ціла експозиція виділена на висвітлених відкриття пам’ятника Герою Радянського Союзу М.Я.Дзигунському,  ім’я якого носить наша школа. На експозиції представлені фотографії відкриття пам’ятника 30 квітня 1987р.,  земля з Сапун- гори м. Севастополя,  де здійснив свій  героїчний подвиг наш земляк, повторивши подвиг О.Матросова, документи і речі працівників Севастопольського  приладобудівного заводу, на кошти яких був споруджений цей пам’ятник.


Крім того, в експозиції цієї музейної кімнати є стенди присвячені післявоєнному періоду історії селища.  Тут розміщені фотографії працівників колгоспу «Пам’ять Леніна», представників виробництва, орденоносців, окремий стенд присвячений нашим односельцям-учасникам війни в Афганістані.

Окреме місце в експозиції музею займають матеріали по історії Цибулівської школи. Зокрема, розміщені фотографії педагогів, випускників школи різних років, ведеться книга видатних людей Цибулева.

Активну роботу в цьому плані проводять члени гуртка краєзнавців, що працює при шкільному музеї.

Завідуючий музеєм учитель історії і правознавства

Маринкевич П.В.

 

 

 

Переглядів: 1255 | Додав: tsibuliv1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: